Корисні статті :: Развиваючі іграшки із фетру
 
 

Развиваючі іграшки із фетру

Фетр - прекрасний матеріал для творчості. Молоді матусі часто роблять з нього не тільки вироби для декору, а й іграшки для дітей. Яскраві і барвисті тваринки з фетру завжди привертають уваги дитини, вона із задоволенням грає і навіть спить з такою іграшкою. Але завжди можна поєднати приємне з корисним. Умільці все частіше створюють розвиваючі іграшки з фетру, з якими дитина із задоволенням грає і одночасно пізнає цей світ. Такі вироби можна робити для діток, починаючи з 6 місяців, в такому віці діти вже активно контактують з різними предметами.

При створенні виробів для дітей, слід звернути увагу на дуже багато речей. Перш за все, всі матеріали, які будуть використовуватися, повинні бути не токсичними і безпечними, добре випраними і пропрасованими. Якісний турецький фетр відмінно підійде для таких цілей. Можна купувати як жорсткий, так і м'який вид фетру. Далі слід вибирати яскраві і насичені кольори і їх відтінки, за рахунок цього увага дитини буде краще концентруватися. Дітям, молодше трьох років, не варто грати з дуже дрібними деталями. Якщо ж в іграшці використовуються намистини, гудзики, очі - то вони повинні бути дуже добре зафіксованими, щоб дитина не змогла їх відірвати, зняти або відв'язати.

    

Іграшки з фетру можна умовно розділити на три види: одношарові, двошарові і об'ємні. Вироби з одного шару фетру менш практичні, ніж всі інші, але їх зручно використовувати для різного роду аплікацій. Одним з найпростіших способів - придбати фетр з малюнком і просто вирізати потрібну фігурку. Можна додатково використовувати підкладку під фетр, щоб матеріал не загинався. Таку заготовку приклеюють або пришивають до основи. Часто односторонні фігурки з фетру прикрашають розвиваючі дитячі книги. Можна зробити ще й пазли з фетру. Для цього нам знадобитися одноколірний фон білого або сірого кольору, на яких будемо розміщувати зображення. Просту фігурку з фетру (це може бути ялинка, яблучко, сонечко, машинка) ділимо навпіл і приклеюємо до основ. Вийдуть прості картки з половинками фігурок, які і будемо використовувати у вигляді простих парних пазлів.

Двошарові плоскі іграшки більш щільні по своїй текстурі, вони не загинаються. Вони можуть бути абсолютно плоскі або ж об'ємні, з наповнювачем всередині. Для такої іграшки вирізують дві симетричні деталі і зшивають їх між собою обметувальним швом. Якщо це якийсь звір, то з фетру можна вирізати очі, рот, носик, одяг. У декорі також використовують добре приклеєні намистини і стрази. Розвиваючими іграшками такого типу можна назвати букви і цифри. Їх вирізають з різнобарвного фетру, роблять досить великого розміру, так дитині зручніше і цікавіше вивчати нову грамоту. У нашому магазині для рукоділля 100IDEY.com.ua, можна придбати готові вирізані букви з фетру, у відмінній якості і за приємною ціною.

Шнурівка з фетру може бути окремою іграшкою або частиною розвиваючої книжки. Для цього потрібен довгий шнур, на кінцях якого ми прикріпимо дві фігурки. Наприклад, на один кінець ми фіксуємо маленьку гусеницю, яка буде проповзати в фігурки з фетру, а на іншому кінці - метелик з великими крилами, за рахунок якої фігурки не спадуть з загального шнура. Замість шнура можна використовувати стрічки і тасьму. В якості фігурок, які дитина буде нанизувати на основу, часто виступають різні плоскі заготівці у вигляді овочів, фруктів і ягід.

Розбірні фігурки роблять за допомогою липучок, гудзиків і кнопочок. Це може бути їжачок, на якого можна зафіксувати і зняти припаси, квіточку зі знімними пелюстками, лялька з одягом і безліч інших ідей. Такі елементи розвиваючих іграшок використовують в книгах з фетру.

Разом з книгами з фетру умільці також створюють розвиваючі кубики. Він повинен бути досить великим за розміром, мати різні за текстурою і кольором боки. На ньому роблять різні види зав'язок і застібок, для цього знадобляться атласні і репсові стрічки, блискавки, кнопочки, гудзики. На куб можна пришити кілька рухомих намистин на декоративному шнурі. Для розвитку моторики можна використовувати дерев'яні намистини, намистини обв'язані бісером і пряжею, намистини обшиті тканиною. Все це зробить іграшку цікавою і корисною.

Більш дорослі дітки дуже люблять грати в магазин, садити свій власний город. Приємні ігри можна поєднати з вивченням кольорів, форм, назв, і навіть іноземних мов. Овочі з фетру роблять об'ємними, використовують як можна реалістичні кольори. Нитки для вишивання стануть в нагоді не тільки для того, щоб зшити заготовки, ними вишивають прожилки на листочках, фактуру на овочах. Фрукти з фетру можна зробити з липучками або петельками, щоб можна було їх вішати на іграшкові дерева. Для овочів створюють цілі городи з коричневого фетру і невеликої картонної коробки. Такі розвиваючі іграшки для дітей можна зробити вже разом зі своєю дитиною, приєднуючи її до рукоділля змалку.

Створюйте розвиваючі іграшки для своєї дитини, цим ви допоможете їй швидко, приємно і легко освоювати світ або нові починання. Сьогодні такі вироби можна легко знайти і придбати в інтернеті, але ніхто не знає вашої дитини так, як ви самі. Тільки мама врахує всі бажання і потреби свого малюка. Купуйте всі необхідні матеріали та інструменти в магазині для рукоділля 100IDEY і творіть із задоволення!