place Наш Виставковий зал - магазин: м. Київ, пров. Тбіліський, 4/10, оф.109 (м.КПІ)
Графік роботи
Пн-Сб: с 9:00 до 19:00
Нд с 9:00 до 18:00
Особистий кабінет
<br>
Корзина

Подарунок для вас

9/9
9/9

Пуговицы

Меблеві гудзики Стрази скло 2 см
NEW
702-117
+
26,90 грн
Гудзики акрилові 1 см
NEW HIT
702-116
+
19,44 грн
Меблеві гудзики Стрази скло 2,5 см
NEW HIT
702-115
+
32,07 грн
Пуговицы акриловые 10 мм айвори
NEW HIT
702-176-10
+
25,90 грн
Пуговицы акриловые 8 мм белые
NEW HIT
702-175-8
+
26,20 грн
Пуговицы акриловые с серединкой 1 см белые
NEW
702-174
+
26,40 грн
Пуговицы акриловые с серединкой 0,9 см белые
NEW HIT
702-202
+
26,00 грн
Новинки
Популярные в Категории
Хиты продаж Категории

Ґудзики - маленькі предмети з твердих матеріалів з отворами або вушком, призначені для з'єднання двох частин одягу, шкіргалантереї, взуття. Ґудзики, як і багато деталей одягу, зародилися тисячоліття тому і спершу не служили для застібання нарядів, а вважалися сильними оберегами від злих духів, декоративною прикрасою і ознакою багатства. Ґудзики довгий час прослужили предметом розкоші і символом достатку, так як виготовлялися з дорогих матеріалів, таких як: слонова кістка, золото, срібло, перли і самоцвіти.

Чому на жіночому одязі ґудзики знаходяться з лівого боку, а на чоловічому справа?

Ця традиція зародилася в епоху корсетів, адже дам з вищого суспільства належало одягати служницям, так як, в складні конструкції суконь, а також корсетів, які туго зашнуровувалися на спині, самостійно одягатися було неможливо. Традиція збереглася до цілком розумного застосування ґудзиків в виді застібок на одязі, і пришивати їх стали лише на ліву сторону суконь, так як прислузі було зручніше застібати саме з лівого боку. На чоловічому одязі ґудзики пришивались справа і навіть самі знатні, багаті і благородні кавалери одягалися в шати самостійно.

Сучасні види ґудзиків. Якими вони бувають?

На сьогоднішній день ґудзики - звичний предмет, що має не тільки чітке функціональне призначення, але і нерідко є додатковим акцентом на вбранні, можуть виконувати декоративну функцію, підкреслювати індивідуальність і ускладнювати дизайн.

Ґудзики бувають самих різних форм, видів і розмірів (круглі, овальні, ромб, квадрат, трикутник, а також у формі квітів, зірок, сердечок, листочків і інші).

Сучасні ґудзики поділяють на чоловічі, жіночі та дитячі.

Чоловічі ґудзики виконані в більш стриманому стилі, мають простий і скромний дизайн.

Жіночі види ґудзиків більш яскраві і різноманітні.

Дитячі ґудзики нерідко дуже яскравих кольорів і всіляких форм.

За способом застосування ґудзики поділяють на такі види:

Пальтові - це ґудзики великих діаметрів від 25 міліметрів і більше. Призначені для застібання верхнього одягу.

Піджачні ґудзики - ґудзики 20-25 міліметрів.

Плательно-блузочні - це ґудзики діаметром 10-20 міліметрів і мають велике розмаїття форм, кольорів і матеріалів, з яких може бути виготовлений даний вид ґудзиків.

Брючні ґудзики - це круглі ґудзики 15-20 міліметрів діаметрі. Зазвичай мають скромний дизайн.

Сорочкові ґудзики - маленькі, найчастіше круглі ґудзики в середньому по 5-15 міліметрів, які можуть бути як скромними і малопримітними, так і мати незвичайні дизайни і бути пофарбованими в яскраві, соковиті кольори.

Білизняні ґудзики - це маленькі, простенькі і непримітні ґудзики круглої форми діаметром до 2 міліметрів. Ґудзики для білизни зазвичай випускаються прозорими або білими.

Меблеві ґудзики - це ґудзики, призначені для приховування швів, захисту стиків від різних забруднень і додатково декорування виробів.

За способом кріплення ґудзики поділяють на такі види, як: пришивні та прироблювальні (за допомогою спеціального інструменту).

Як правильно вибрати ґудзики?

Відправляючись в магазин за ґудзиками, рекомендовано взяти з собою шматок тканини, щоб ґудзики можна було прикласти до матеріалу, порівняти з різними варіантами, прикинути, що виглядає краще.

Гудзик може бути підібраним як в тон основного матеріалу, так і бути яскравим, кричущим і непропорційним варіантом, адже немає загальноприйнятих норм по вибору ґудзиків. Головне, підбираючи ґудзики за принципом еклектика, не переборщити і не перетворити наряд в вульгарний.

Складно передбачити, як поведуть себе ґудзики в період експлуатації, чи не облізе чи покриття під час прання і прасування і чи не відпадуть деталі, але звертайте увагу на те, щоб під час покупки ґудзиків, на них не було потертостей, відколів, різних дефектів, плям , а в збірних варіантах ґудзиків всі деталі повинні бути щільно скріплені між собою.

Визначившись з покупкою, обов'язково візьміть пару ґудзиків про запас, адже з часом буде вкрай складно знайти такі ж, якщо з якихось причин ґудзик втратиться.

Вироби з ґудзиків і їх безмежні можливості:

Крім прямого призначення ґудзиків, даний матеріал можна застосовувати і в інших сферах. Гудзиками можна реанімувати старі наряди, внести родзинку новим речам, використовувати в дитячій творчості, скрапбукінгу, декорувати предмети інтер'єру, використовувати для гри.

Ґудзики - відмінний матеріал для створення панно, аплікацій та мозаїки, а деякі з ґудзиків створюють справжні шедеври мистецтва. В якості додаткових матеріалів для даного виду творчості відмінно підійде бісер, різні полубусіни, монетки. Всі фрагменти виробу необхідно садити на клей, а в ідеалі використовувати клейовий пістолет.

З ґудзиків створюють цікаві штори для декору інтер'єру, а в якості основи можуть виступити декоративні шнури або тонкі стрічки.

За допомогою ґудзиків можна перевтілити старий посуд, рамки, дзеркала, горщики для квітів, шкатулки. З ґудзиками надзвичайно гармонійно виглядають мережива, атласні стрічки, штучні квіти і тичинки, які ви зможете придбати в магазині для творчості і рукоділля 100 IDEY.

Відгуки

Доставка - вся Україна

Кривий Ріг, Донецьк, Севастополь, Полтава, Луганськ, Дніпропетровськ, Чернігів, Львів, Одеса, Сімферополь, Миколаїв, Вінниця, Запоріжжя, Харків, Київ, Маріуполь, Горлівка, Знам'янка, Устилуг, Дніпрорудне, Красноперекопськ, Барвінкове, Буринь, Прип'ять, Кам'янка, Корюківка, Свердловськ, Попасна, , Костопіль, - всі міста України.